Geoblog.pl    zig    Podróże    Cypr 2018    Może w końcu odpoczniemy, skoro jesteśmy na urlopie?
2018

Może w końcu odpoczniemy, skoro jesteśmy na urlopie?

Cypr
Cypr, Ayia Napa

Jedziemy na plażę. Ma to być ostatni dzień upałów, więc chcemy go wykorzystać na relaks. Wypada przecież nie wrócić totalnie wymęczonym z urlopu ;)
Tym razem padło na Makronissos Beach w Ayia Napa. Plaża jest ładna, ma bialutki piasek, teraz nie jest zatłoczona, ale w sezonie na pewno jest tu pełno ludzi.
Na cypelku po zachodniej stronie plaży znajduje się stanowisko archeologiczne z kilkoma grobowcami, które można zwiedzić. Są to raczej dziury w ziemi niż jakieś ogromne grobowce, ale można je zobaczyć dla urozmaicenia sobie dnia.

Zaskoczyło nas tylko, że bardzo na tej plaży dziś wieje. Jeszcze przy ulicy czuliśmy skwar cypryjskiego słońca, a po rozłożeniu się na piasku okazuje się, że piasek nas smaga bezlitośnie targany przez wiatr, a my dostajemy w promocji darmowy peeling. Nie jest to specjalnie przyjemne biorąc pod uwagę, że jesteśmy od tygodnia spaleni słońcem.
Woda dziś też wydaje nam się chłodniejsza. Siedzimy więc ze 3 godzinki i stwierdzamy, że jednak trzeba by się posilić. Zbieramy więc wszystkie koce, dmuchane zabawki i porozrzucane przez wiatr ubrania i pakujemy się do samochodu.

Przy głównej ulicy jest wiele knajpek. Chodzimy od jednej do drugiej, aż w końcu wybieramy jedną i napychamy się nieprzeciętnie cypryjskimi pysznościami. Dzieci bawią się na restauracyjnym placu zabaw, a potem grają w bilard. Wieczór z serii bardzo udanych :)

zig
Zuzanna i Grzegorz Szopa